Software Engineer VS Software Developer

Software Engineer VS Software Developer
תוכן העיניינים

שני תפקידים נחשקים, נחוצים ונפוצים כיום בעולם התוכנה הנוגעת כמעט בכל תחום בחיים. מהנדס תוכנה ומפתח תוכנה, מה ההבדל ביניהם ובאיזה הכשרה מומלץ להשקיע יותר? התשובה הרווחת ביותר תהיה – תלוי את מי שואלים. כל חברה או אנשי מקצוע יתנו דגש על פרמטרים שונים ולכן המשיכו לקרוא והכירו את ההבדלים בין השניים כך שתוכלו להחליט בעצמכם.

 

האם ההבדלים קריטיים ולמה זה חשוב?

בכל הנוגע למקצועות המחשבים והתוכנות ניתן לראות הבדלים ברורים בין מתכנת, מקודד או מפתח רשת אך כשזה מגיע למהנדס מול מפתח חומרה קשה יותר להצביע ולזהות את ההבדלים בין השניים ובכל זאת חשוב מאוד לדעת את ההבדלים שיכולים להתבטא באחריות ומשימות שונות.

 

מה עבודתו של מפתח תוכנה?

אפשר להשוות מפתח תוכנה לשף מקצועי, בהקבלה זו שף מקצועי יכול לקחת על עצמו ארוחות ברמה קולינרית גבוהה, לנקוט גישות שונות, חדשות ויצירתיות בכל הנוגע לתוצרים הסופיים. אותו השף ילמד את הטעמים, שילובים וצורות הגשה שמתאימים ללקוחות שלו ומהם יבנה את התפריט והטעמים בצורה הטובה ביותר שהוא מכיר.

אותו דבר למפתח התוכנה, עליו ללמוד את כל הדרישות וההישגים הרצויים של הלקוח ולהרכיב מהם ומהידע הטכני שלו את התוכנה שתשרת את הלקוח בצורה הטובה יותר.

 

מה עבודתו של מהנדס תוכנה?

אפשר לומר שמהנדס מחזיק באותם הכישורים וידע של מפתח תוכנה, שניהם יכולים לבנות תוכנה מא' ועד ת'. מהנדס תוכנה אחראי על התמונה רחבה. מושג המהנדס הינו שנוי במחלוקת. חברות מסוימות ידרשו דיפלומת מהנדס עבור תפקיד זה בעוד שחברות אחרות רואות בתואר של מדעי המחשב כעונה על הדרישות.

כמו ההקבלה של מפתח תוכנה לשף מקצועי נוכל להשוות את מהנדס התוכנה לארכיטקט – צופה בתמונה הגדולה ולכן לא יוכל להיות מעורב בפרטים כמו עיצוב פנים החללים בבניין שהוא עצמו חתום עליו.

 

אז מה הם ההבדלים?

ניצא מנקודת הנחה שמפתחי תוכנה ומהנדסי תוכנה בעלי ידע ויכולת לבצע את אותן הפעולות בדיוק אך פועלים מנקודות מבט שונות מסביב לאותה התוכנה, שני התפקידים נחשקים ותוכלו למצוא בכל הלוחות הרלוונטים אפילו בלוח של מיקרוסופט דרושים. להלן מספר הבדלים משמעותיים:

  • מפתח התוכנה נדרש להיות יצירתי יותר מכיוון שהוא נוגע בפרטים קטנים ובפתרון בעיות מהיר ברגע התרחשותן ללא המתנה לבחינה רחבה יותר של התמונה.
  • מהנדס תוכנה נדרש לקשרים והבנה חברתית אישית מכיוון שבדרך כלל הוא זה שיתחיל את התהליך בפגישה עם לקוחות והתרשמות לגביי צרכיהם המקצועיים.
  • מהנדסים מביטים אל התוכנה מנקודת מבט רחבה וגבוהה בעוד שמפתחים מתמקדים בעיצוב התכונה ודיוק הפרטים הטכניים.

לסיכום

אמרנו כבר שהתשובה תמיד תהיה – תלוי את מי שואלים ואכן כך, התפקידים דומים בהחלט וכפי שכבר הבנתם בעלי מסוגלות לבצע את אותה העבודה בדיוק, וההבדלים מצביעים בעיקר על אופי האדם המבצע כל תפקיד לכן השיקול נשאר בידיים שלכם.

Software Engineer VS Software Developer

490 בניית אתרים - סמל
בניית אתרים
מבית עשהאל דרייר בע"מ

בניית אתרי אינטרנט על תשתית וורדפרס, אתרים ברמה הגבוהה ביותר מתאימים לקידום במנועי החיפוש, מבית עשהאל דרייר מקדם אתרים מקצועי עם צוות שיודעים להבריג את האתרים שלכם במקום הראשון.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
מחפש את החברה שתבנה את האתר שאתה חולם עליו?
חייג עכשיו!
מסך של אפל
שירותי מחשוב
איך לבחור מסך מחשב מושלם לעבודה

סביבת העבודה הופככת משנה לשנה ליותר ארגונומית, מותאמת אישית. כיום, סביבת העבודה הממוחשבת יכולה פתאום להיות בבית. בבית תהיה על בסיס מחשב נייד, סט רמקולים,

שלושה כוננים
שירותי מחשוב
4 סיבות לקחת שירותי מחשוב חיצוניים לעסק

הקמת עסק דורשת תקציב גדול, כיוון שההוצאות רבות ומגוונות. בוודאי הינכם עושים רשימה של הדברים ההכרחיים לעסק, ומוותרים בינתיים על אלו שלא. כדאי שתכניסו לרשימת