5 טיפים להגנה על המערכות בעסק שלכם

אבטחה למערכות
תוכן העיניינים

התסריט הכי מפחיד שאפשר לדמיין, הוא לחזור הבייתה ולגלות שפרצו לביתנו ונגעו בכל הדברים שלנו. היום הפריצה לא תגמר במקומות פיזיים, אלא גם, ואולי בעיקר, במידע שנשמר על גבי המחשב או בענן שלנו. אם אנחנו בעלי עסקים, העניין מפחיד עוד יותר, שפרטים של לקוחות שלנו יחשפו ויפלו לידיים זדוניות. לכן הבאנו לכם 5 טיפים עיקריים איך להגן על המערכות בעסק שלכם.

 

ביטוח (אל תגיד לי זה לא יקרה)

כמו בכל דבר בחיים, הדבר הראשון שייתן לנו ראש שקט על העסק הוא ביטוח. הידיעה שאנחנו מובטחים שאם יקרה נזק יהיה מי שיעמוד לצידנו, נכונה בכל תחום. אם זה ביטוח לעובדים או לרכבים, או ביטוח מפני שריפה במקום עצמו. אז לפני הכל, כדי להגן על המערכות בעסק שלנו ועל הלילות שלנו, שלא יהיו מלאי פחד, נעשה ביטוח סייבר.

 

אבטחת מידע (מאחורייך צ'יבוטרו)

כמו שכל קניון צריך מאבטח, כך גם כל מערכת חייבת אבטחה. אבטחת המידע היא הבסיס שעליו נשענת כל ההגנה על העסק שלכם. אם האבטחה תרדם בשמירה, האקרים ותכונות זדוניות יוכלו להיכנס ולעשות כרצונם. אבטחת מידע אחראית לשמור מי יוכל לצפות במידע, כמה זמן הוא יהיה זמין, והאם וכמה יוכל לבצע שינויים במידע. רמת האבטחה שהעסק שלכם זקוק לה תלויה באופן ישיר ברמת רגישות המידע שלכם. לצורך העניין, האתר של הקוסם עוזי לא צריך אותה אבטחה כמו האתר של הבנק.

 

זהירות (מי זה?)

מי לא גדל על זה שאסור לפתוח לזרים את הדלת עד שיודעים מי עומד מאחוריה? ככה גם עם קישורים למייל שנראים זדוניים, הודעות וואצאפ שמעלות חשד, השארת הסיסמא גלויה או אי-התנתקות מהרשת בסוף העבודה. כל אלו תלויים בכמה נזהר ולא ניתן לגורמים זרים אפשרות לגשת למידע שלנו. עלינו ללמד את עצמנו ואת עובדינו לנקוט בזהירות ובאחראיות בכל חשד שיש להם.

 

מבחן (קשה באימונים קל בקרב)

בחינה עצמית היא כלי טוב להבין איפה אני עומד לפני הכישלון במציאות. תזכרו את הכלל – תמיד עדיף מבט אחד במראה לפני יציאה מהבית, ממבוכה על ירוק בשניים מארוחת הצהריים.  אם נכנס לראש של האקרים ונשתמש בטכניקות שלהם על עצמנו, כך נזהה את הכשלים לפני שהם מתרחשים ונוכל לטפל בהם.

 

גיבוי (אופס! מה עושים עכשיו?)

כל תכנית מעולה צריכה תכנית גיבוי למקרה והראשונה תיכשל. צריך לדעת שהתוקפים הפוטנציאלים למערכות שלנו לא פראיירים, והם ימצאו דרך. עלינו לתכנן מה הן דרכי הפעולה שלנו במקרה שנתקפנו. גיבוי למידע הוא פתרון מצוין, אך לא כל הסיפור. עסק צריך שתהייה לו היכולת לתפקד אפילו בתוך המתקפה עצמה. ולזה צריך להתכונן מראש.

 

סיכום (מה כבר נגמר?)

הגנה על המערכות שלנו היא קריטית במיוחד בדור שלנו, שבו רוב המידע נמצא ברשת. אם נקפיד על הטיפים שהבאנו, נצליח להגן יותר על המערכות והמידע שלנו.

אבטחה למערכות

490 בניית אתרים - סמל
בניית אתרים
מבית עשהאל דרייר בע"מ

בניית אתרי אינטרנט על תשתית וורדפרס, אתרים ברמה הגבוהה ביותר מתאימים לקידום במנועי החיפוש, מבית עשהאל דרייר מקדם אתרים מקצועי עם צוות שיודעים להבריג את האתרים שלכם במקום הראשון.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
מחפש את החברה שתבנה את האתר שאתה חולם עליו?
חייג עכשיו!
מדריכים דיגיטליים
המתנות הטובות ביותר לעובדים מרוחקים

ככל שעבודה מרחוק ממשיכה להיות פופולרית יותר, חשוב להראות את הערכתך לעובדים המרוחקים שלך. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי מתן מתנות שמראות שאתה

מגן
מדריכים דיגיטליים
הכירו את אפ-לינק

עסקים כיום דורשים משאבי מחשוב ושירותים הולכים וגדלים כדי לעמוד בקצב הדרישות של העולם המודרני; מניהול מסדי נתונים גדולים ועד שירותי אחסון בענן ומחשוב, עסקים