מתי נרצה לבצע רישום פטנטים?

עֵסֶק
תוכן העיניינים

כבר תקופה ארוכה שאתם עובדים עם החבר'ה על הרעיון הגאוני ההוא שעליתם עליו בטיול המשותף לפני מספר שנים. והנה, הוא כבר לא רק רעיון, אלא מוצר מוחשי (גם אם הוא רק אב טיפוס) ואתם מתלבטים בנוגע לשאלה האם זה הזמן הנכון לפנות לרשות רישום פטנטים.

ובכן, אנחנו כאן על מנת להסביר לכם מתי כדאי לעשות זאת, אל מי לפנות, כמה זמן לוקח לרשום מוצר כלשהו כפטנט וההטבות שזה ייתן לכם אם אכן המוצר יירשם כפטנט.

 

 רישום פטנט – מתי?

אז נכון שכבר יצא לכם לבדוק את השטח עוד בטרם הגעתם לשלב של פיתוח הרעיון, בעיקר כי לא רציתם לעשות טעות. אבל האם אתם בטוחים שבדקתם מספיק לעומק וגם יצא לכם לחקור את מה שקורה בעולם מבחינת רישום הפטנטים?

סביר להניח שלא. לכן וזו המלצה, עוד בטרם מגיעים לשלבים המאוד מתקדמים בכל הנוגע לעולם הפטנטים – לפנות אל ייעוץ של מומחים בתחום, מומחים שיעשו את החיפוש הרלוונטי עבורכם וכך תוכלו להיות בטוחים שאתם אכן על הדרך הנכונה.

עֵסֶק

 רישום פטנט – מי אתה?

רישום פטנט זו בעצם עגינה חוקית של בעלות על מוצר כלשהו (שלא חייב להיות מוצר מוחשי) לפרק זמן מוגדר (לרוב מדובר בפרק זמן של כ – 20 שנה). רישום פטנט מאפשר לבעליו של הפטנט המדובר "לרדוף" חוקית כל מי שעושה שימוש בפטנט מבלי לקבל הסכמה חוקית לעניין והוא גם מאפשר למנוע מאנשים נוספים לתבוע בעלות על הפטנט שכבר קיים.

 

 רישום פטנט – אורך התהליך

נקדים ונאמר שמדובר בתהליך ארוך יחסית, שדורש בדיקה מדוקדקת וירידה לפרטים הקטנים – דבר שאינו יכול להיות תהליך קצר.

לכן, במידה ובחרתם להגיע לרישום פטנט, כדאי להתאזר בסבלנות של לפחות שנה (לרוב מדובר בתהליך ארוך יותר).

בסופו של דבר, במידה והפטנט יאושר – זה לחלוטין שווה את ההמתנה הארוכה.

עֵסֶק

 רישום פטנט – עסק יקר?

גם פה כדאי להיות מודעים לעניין העלויות. לאור העובדה שמדובר בתהליך כל כך מדויק, שכולל בין היתר לא רק בדיקה של קיום פטנט דומה ברחבי העולם, אלא גם בודק את כשירותו של המוצר להיות פטנט – העלויות גם הן בהתאם.

 

 מה הקריטריונים לרישום פטנט?

קיימים שני קריטריונים עיקריים לרישום הפטנט והם – הרעיון צריך להיות חדשני ולא קיים עד אותו הרגע (בצורתו המלאה) והוא גם צריך להיות עדכני בהשוואה לכל מה שהתפרסם עד כה.

 

 לסיכום

האם התהליך הארוך של רישום הפטנט זה עסק כדאי? התשובה היא חד משמעית – כן. אם עליתם על רעיון חדש ומהפכני, כדאי מאוד לדאוג לעגון אותו בחוק כפטנט שלכם – הרווח הסופי שלכם יהיה שווה כל השקעה של זמן וכסף שאתם תעשו בדרך לרישום הפטנט המיוחל. לכן, כדאי שתתחילו עוד היום.

עֵסֶק

490 בניית אתרים - סמל
בניית אתרים
מבית עשהאל דרייר בע"מ

בניית אתרי אינטרנט על תשתית וורדפרס, אתרים ברמה הגבוהה ביותר מתאימים לקידום במנועי החיפוש, מבית עשהאל דרייר מקדם אתרים מקצועי עם צוות שיודעים להבריג את האתרים שלכם במקום הראשון.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
מחפש את החברה שתבנה את האתר שאתה חולם עליו?
חייג עכשיו!
עֵסֶק
כללי
5 יתרונות בשירותי ענן עסק שלכם

אם יש לכם עסק, הדבר החשוב ביותר הוא להבין כיצד הופכים אותו ליעיל יותר. התייעלות בעסק יכולה להיעשות במספר דרכים, ואחת מהן היא להעביר את

כוח הגנה דינמי
כללי
מה לומדים בקורס הכנה ליחידת 8200?

אחת היחידות המובחרות והמבוקשות ביותר בצה"ל היא 8200. רבים שמסיימים את שירותם הצבאי ביחידה זו ממשיכים אל משרות מצוינות ומתגמלות בהייטק לאחר מכן, מה שהופך

מה לומדים בקורס הכנה ליחידת 8200?

אחת היחידות המובחרות והמבוקשות ביותר בצה"ל היא 8200. רבים שמסיימים את שירותם הצבאי ביחידה זו ממשיכים אל משרות מצוינות ומתגמלות בהייטק לאחר מכן, מה שהופך