מה נחשב לאלימות במשפחה ואיך צריך לפעול במצב כזה?

מושג אלימות במשפחה
תוכן העיניינים

אנו שומעים לאחרונה על מקרים רבים של אלימות במשפחה שאירעו במקומות שונים ברחבי הארץ. נתון מצער זה הוביל אותנו להעלאת המדריך הנוכחי, שיציג בפני כל דורש את ההסברים החשובים שנוגעים לאלימות מסוג זה. הישארו כאן ותגלו מה נחשב לאלימות במשפחה לפי הקבוע בחוק, כדי שתוכלו להתנהל בהתאם במידה ותגלו שחוויתם את התופעה על בשרכם.

 

הקדמה – מהי אלימות במשפחה?

יש הסוברים כי אלימות במשפחה היא כזו שבאה לידי ביטוי באופן פיזי. כלומר, בהרמת יד, דחיפה חזקה ובגרימת חבלות למי מבני הבית. חשוב לציין שמדובר בסוג אחד של אלימות. שכן, ישנם 2 סוגים נוספים שנחשבים לנפוצים לא פחות: אלימות נפשית ואלימות מינית.

נסביר בקצרה שאלימות נפשית מתבצעת על ידי הפוגע שרוצה להפחית בערכו העצמי של הנפגע. הוא עשוי להוביל לתוצאה זו תוך השפלה, מטח קללות ועלבונות. סוג האלימות הנוסף עשוי להתרחש בקרב גברים, נשים ואף ילדים. מדובר באלימות מינית שגורמת לאחד מבני המשפחה לקיים יחסים או לבצע פעולות מיניות בניגוד לרצונו.

 

חווים אלימות במשפחה? יש מה לעשות!

יש 2 פעולות שצריכות להתבצע על ידי אנשים שנפגעו מאלימות במשפחה:

  1. לא להתעמת עם האדם האלים
  2. ליצור קשר עם גורם מקצועי

נדגיש שהסעיף השני עשוי להיות מורכב במצבים מסוימים. שכן, האדם האלים עלול לשמוע כל שיחה שמתבצעת לגורמים מקצועיים. לכן, ההמלצה היא לגלוש לאתרים משפטיים שעוסקים בנושא, תוך שימוש בלשונית "פרטית" (נסתרת). אינכם מכירים באתרים מסוג זה? לחצו על הקישור הבא שיפנה אתכם לאתר מקצועי: https://www.mishpatip.co.il.

אלימות במשפחה קוראת למישהו לעזרה

הסימנים לאלימות מילולית

בחרנו להתעכב לרגע על האלימות המילולית, משום שזו נחשבת למורכבת לזיהוי. מקרים שאירעו בעבר הראו שקורבנות גילו בדיעבד שהם חוו אלימות מילולית במשך שנים. נציג כעת את הסימנים הנפוצים שיעידו על קיומה של אלימות מסוג זה:

  1. השפלות
  2. צעקות, זריקת חפצים או הטחת אגרופים בקיר
  3. איומים לפגיעה בכם, ברכושכם, בילדים וכו'
  4. מניפולציות
  5. התעלמות

 

סימנים שמעידים על אלימות מינית  – מילולית

אלימות מינית יכולה לבוא לידי ביטוי באופן מילולי. זהו עניין שנחשב ללא מדובר מספיק וחשוב שתכירו בו מקרוב, כדי שתזהו אם אתם חווים אותו. אלימות מסוג זה עשויה לכלול השפלות בעלות אופי מיני. כך שהפוגע עשוי להתייחס למראה שלכם, לתפקוד המיני ועוד. לצד זאת האלימות המינית המילולית עשויה להתבטא גם באיומים שנוגעים לפרסום של תמונות עם אופי מיני.

 

לסיכום

יש כל מיני סוגים של אלימות במשפחה. בשלב זה אתם מכירים במושג המדובר על כל גווניו, כך שנותר לכם רק לפנות לקבלת ייעוץ משפטי ופסיכולוגי שיוציאו אתכם ממעגל האלימות הקשה שבו אתם נמצאים. נציע להעביר את המידע הלאה, לאנשים שעשויים לסבול מתרחישים אלה, כדי להעלות את המודעות לנושא ולהפחית את הישנות המקרים המצערים.

אישה חבולה עקב אלימות

490 בניית אתרים - סמל
בניית אתרים
מבית עשהאל דרייר בע"מ

בניית אתרי אינטרנט על תשתית וורדפרס, אתרים ברמה הגבוהה ביותר מתאימים לקידום במנועי החיפוש, מבית עשהאל דרייר מקדם אתרים מקצועי עם צוות שיודעים להבריג את האתרים שלכם במקום הראשון.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
מחפש את החברה שתבנה את האתר שאתה חולם עליו?
חייג עכשיו!
איזה סוגי אטרקציות נינג'ה קיימות בישראל
כללי
איזה סוגי אטרקציות נינג'ה קיימות בישראל?

אטרקציות נינג'ה צברו פופולריות עצומה בשנים האחרונות. האטרקציות האלה מספקות חוויה ייחודית של ספורט, כיף ופעילות גופנית, ומציעות שפע של הזדמנויות לאתגר את עצמכם. בישראל,

עֵסֶק
כללי
5 יתרונות בשירותי ענן עסק שלכם

אם יש לכם עסק, הדבר החשוב ביותר הוא להבין כיצד הופכים אותו ליעיל יותר. התייעלות בעסק יכולה להיעשות במספר דרכים, ואחת מהן היא להעביר את

כוח הגנה דינמי
כללי
מה לומדים בקורס הכנה ליחידת 8200?

אחת היחידות המובחרות והמבוקשות ביותר בצה"ל היא 8200. רבים שמסיימים את שירותם הצבאי ביחידה זו ממשיכים אל משרות מצוינות ומתגמלות בהייטק לאחר מכן, מה שהופך