מה זו בדיקת שדה ראיה

משקפיים
תוכן העיניינים

יש מגוון רחב של בדיקות עיניים שונות שמטופלים מתבקשים לבצע כחלק מבדיקות שגרה ולעיתים בעקבות בעיות בריאותיות שצצות במהלך החיים. אחת השכיחות ביותר שבהן היא בדיקת שדה ראייה. במדריך הנוכחי יצאנו לבדוק באופן מעמיק מהי הבדיקה הזו? איך מבצעים אותה? ומה חשוב לדעת אודותיה? הישארו אתנו ותדעו בדיוק לקראת מה אתם הולכים.

 

תכירו תחילה את הרקע לכתיבת המדריך

רגע לפני שנעמיק בכל הנוגע לבדיקת שדה הראייה, כדאי שנציין בפניכם כי המדריך הנוכחי צפוי להיות חלק מסדרת מדריכים מקיפה בתחום שתציג בפניכם, קוראים יקרים, את כל בדיקות העיניים השכיחות ביותר. שכן, בתור מי שמכירים את התחום באופן מעמיק, אנו יודעים שלא פעם, מטופלים נשלחים לביצוע בדיקה מסוימת מבלי שנאמר להם בדיוק במה מדובר, מה צפוי להיות בהליך וכו'. אם אתם צריכים לעבור בדיקות עיניים נוספות בקרוב, כדאי שתעקבו אחרינו ותוכלו לקרוא את כל הפרטים החשובים על הבדיקות הללו.

 

מהי בדיקת שדה ראייה?

 אם רופא העיניים שלכם שלח אתכם לבצע בדיקת שדה ראיה, כדאי שתדעו שמדובר בבדיקה שבודקת אם יש חסרים בשדה הראייה של עין אחת או שתי העיניים. הבדיקה הזו מתבצעת על ידי אופטומטריסטים מוסמכים ומטרתה היא לבדוק אם יש מחלת עיניים כלשהי או כמה מחלות שגורמות לחסרים בשדה הראייה בעין אחת או בשתי העיניים.

 

איך הבדיקה מתבצעת?

אפשר לבצע את הבדיקה באופן ממוחשב או באופן ידני. כאשר הבודק בעצם מבקש מהמטופל לכסות עין אחת (באופן אקראי. שכן, אין זה משנה איזו עין תהיה הראשונה בבדיקה זו). לאחר מכן, הוא מזיז את האצבעות אל מול הפנים של המטופל ומבקש ממנו להגיד מתי הוא רואה מול עיניו את האצבעות שלו ומתי הוא לא מצליח לראות אותם.

 

אמינות התוצאה

ראוי לציין כי מדובר בבדיקה שהאמינות של התוצאה שלה תלויה במטופל. שכן, היא בעצם דורשת את שיתוף הפעולה מצדו. ישנם מקרים שבהם אנשים בוחרים לשבש את תוצאות הבדיקה מסיבה כזו או אחרת, אך אלו מקרים חריגים ביותר. כדי להימנע משיבוש הבדיקה בעקבות אי תשומת לב, יש להגיע אליה כאשר המטופל נמצא בריכוז וערנות מקסימלית. מטופלים שיש להם משקפיים צריכים להביא אותם אל הבדיקה.

 

איך אפשר לתאם תור לבדיקה זו?

אפשרויות תיאום התורים לבדיקת שדה הראייה משתנות ממקום אחד לאחר. במרבית המקרים אתם תתבקשו לשלוח את ההפניה שלכם אל המרפאה באמצעות אחת מהדרכים הבאות:

  • מייל
  • הודעת וואצאפ
  • פקס

לאחר שההפניה תתקבל, נציג מטעם המרפאה יצור עמכם קשר ויתאם תאריך ושעה לביצוע הבדיקה במקום הנבחר.

 

לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את כל המידע בנוגע לבדיקת שדה ראייה. כעת, כשיש בידיכם את כל המידע, נותר לכם רק לתאם את הבדיקה ולהגיע אליה כשאתם מוכנים. שיהיה בהצלחה ורק בריאות!

בדיקה רפואית

 

490 בניית אתרים - סמל
בניית אתרים
מבית עשהאל דרייר בע"מ

בניית אתרי אינטרנט על תשתית וורדפרס, אתרים ברמה הגבוהה ביותר מתאימים לקידום במנועי החיפוש, מבית עשהאל דרייר מקדם אתרים מקצועי עם צוות שיודעים להבריג את האתרים שלכם במקום הראשון.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
מחפש את החברה שתבנה את האתר שאתה חולם עליו?
חייג עכשיו!
מדריכים דיגיטליים
המתנות הטובות ביותר לעובדים מרוחקים

ככל שעבודה מרחוק ממשיכה להיות פופולרית יותר, חשוב להראות את הערכתך לעובדים המרוחקים שלך. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי מתן מתנות שמראות שאתה

מגן
מדריכים דיגיטליים
הכירו את אפ-לינק

עסקים כיום דורשים משאבי מחשוב ושירותים הולכים וגדלים כדי לעמוד בקצב הדרישות של העולם המודרני; מניהול מסדי נתונים גדולים ועד שירותי אחסון בענן ומחשוב, עסקים