חוויית משתמש – מה זה אומר?

פרצופים
תוכן העיניים

אם סיפרו לכם שחובה לתת דגש ענק ונכון על חוויית המשתמש UX\UI באתר האינטרנט שלכם, לא הטעו אתכם.

ואם אמרו לכם שללא חוויית משתמש טובה הגולשים עשויים לנטוש את האתר שלכם בלי לבצע פעולה רצויה, גם כאן תיארו בפניכם אמת לאמיתה.

אם כך, מה היא חוויית משתמש?

אתרי אינטרנט בימינו מציעים את כל מה שהגולש צריך. יחד עם זאת, האם הגולש מצליח למצוא בכל אתרי האינטרנט את מה שהוא צריך? ובכן, בואו נסביר בעזרת תיאור מקרה מסוים. למעשה, נפוצים המקרים שבהם גולשים מבקרים באתרי אינטרנט ספציפיים מאוד, בואו ניקח את הדוגמה של תחום כלי העבודה לבניין. הגולש נכנס לאתר מהסוג הנ"ל בכדי לרכוש מקדחה. באותו אתר אינטרנט אכן הייתה בקטלוג את אותה המקדחה שהוא חיפש, אך הוא לא ביצע רכישה. מדוע? בואו נבין כיצד חוויית המשתמש עשויה להיות קשורה לכך.

 

כיצד חוויית משתמש UI\UX לא טובה תוביל לנטישת הגולש מהאתר?

דמיינו לעצמכם אתר אינטרנט שיש בו את כל קטלוג המוצרים שאתם מחפשים אחריהם. אמה-מה, אתם לא מצליחים למצוא את כפתור הרכישה של המוצר שמעניין אתכם. או אחרת, אולי הרגיז אתכם שלא הצלחתם למצוא את המחיר למוצר שאתם מעוניינים לרכוש.

בין אם כך או כך, התוצאה תהיה זהה כנראה – נטישת האתר ומעבר לאתר אינטרנט אחר שניתן לרכוש בו את המוצר שאתם מחפשים. אם כך, חוויית המשתמש שלכם, בעצם מה קרה לה? נכון, היא נפגעה. וברגע שחוויית המשתמש נפגעת, כמובן שהגולש באתר גם לא יחזור בשנית לאותו אתר אינטרנט. אולי רק במקרה. ויודעים מה? כשהוא יחזור במקרה לאתר שלכם (אולי כחודש-חודשיים לאחר שהוא נטש אותו בגלל אי-שביעות רצון), זו תהיה ההזדמנות שלכם להפוך אותו ללקוח.

 

מה כוללת חוויית המשתמש בעצם?

חוויית המשתמש היא בעצם כל מה שעשוי להשפיע על הגולש באתר בזמן שיטוט בו. מאחר שהגולשים בימינו קפדניים וכמובן שגם צרכנים הרבה יותר חכמים משנים עברו, חוויית המשתמש גם היא התפתחה עם השנים. הגולשים מעדיפים להנות מאתרי אינטרנט ממגנטים וכאלו שמושכים את העין בשניות.

בסופו של דבר, חוויית משתמש UX\UI קשורה לנושאי ותחומי גרפיקה, אנימציה, עיצוב גרפי, נגישות ועוד. כמובן, גם תמיד יהיה חשוב להשים דגש ענק על כל הנושא של אמינות ומהימנות. ברגע שאתר האינטרנט מוסר מידע לא אמין, או משמש בתור צינור להעברת מידע לא מהימן – חוויית המשתמש אכן נפגמת.

 

מהימנות ואמינות כחלק מהחוויה שהגולש סופג באתר

אם כך, אנחנו מבינים שחוויית המשתמש היא למעשה מה שהמשתמש חווה במהלך שימוש בפלטפורמה מסוימת, או מערכת, או מוצר ושירות. רוצים לשפר את חוויית המשתמש באתר אינטרנט, שירות או מוצר? בהחלט כדאי תמיד לרענן אותה ולנסות לראות מה ניתן לשפר כל הדברים ההלו יכולים להופיע כאשר עוסקים בתחום בניית אתרים.

 

דירוג

490 בניית אתרים - סמל
בניית אתרים
מבית עשהאל דרייר בע"מ

בניית אתרי אינטרנט על תשתית וורדפרס, אתרים ברמה הגבוהה ביותר מתאימים לקידום במנועי החיפוש, מבית עשהאל דרייר מקדם אתרים מקצועי עם צוות שיודעים להבריג את האתרים שלכם במקום הראשון.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
מחפש את החברה שתבנה את האתר שאתה חולם עליו?
חייג עכשיו!
בניית אתרים
6 סיבות לבניית אתר לעסק ב-2021

הכל כבר נאמר על שנת 2020. כולל ההנחה שזו הייתה השנה שהפנמנו בה לחלוטין את הדיגיטציה שהעולם עובר, ושתהליך זה אינו נגמר. שנת 2021 היא