השפה הרוסית

דגל רוסיה
תוכן העיניינים

השפה הרוסית משתייכת לקבוצת השפות הסלביות במשפחת השפות ההודו- אירופיות והיא השפה הסלבית המדוברת ביותר.

הרוסית נחשבת לשפה הרשמית ברוסיה, בבלארוס, באבחזיה, בדרום אוסטיה, בקירגיסטן, בקזחסטן ובטרנסניסטריה.

בנוסף, זוהי אחת השפות הרשמיות של האו"ם והיא נפוצה מאוד בעולם כך שבערך כ300 מיליון ברחבי העולם דוברים רוסית, וכן היא השפה המדוברת ביותר באירופה.
השפה הרוסית ידועה כאחת השפות המורכבות והמסובכות ביותר, ובעוד ששפות רבות מזכירות זו את זו בהגייה או בכתיבה, הרוסית היא שפה בעלת מבנה וכללים ייחודיים ומורכבים וכן אוצר מילים וביטויים עשירים הדורשים ידע רב.

 

השפה הרוסית בישראל

לאחר התפרקות ברית המועצות, החלה הגירה של רוסים למדינות רבות כמו קנדה, ארצות הברית, מדינות רבות במערב אירופה וישראל. העלייה הגדולה הראשונה של יהודים מרוסיה לישראל החלה כבר בשנות ה-70. עם פתיחת שערי ברית המועצות בסוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90, החל גל העלייה הגדול ביותר של יהודי ברית המועצות לישראל, כאשר בשנת 1995 הגיעו לישראל כחצי מיליון עולים. העליות הגדולות של יהודי רוסיה הביאו להתפשטות של התרבות והשפה הרוסית בישראל, כאשר כיום השפה הרוסית היא השפה השלישית המדוברת ביותר במדינת ישראל.

 

תרגום מעברית לרוסית

כאמור, השפה הרוסית הינה מורכבת מאוד, והיא שונה בתכלית מהשפה העברית. עם זאת, השפה הרוסית הינה בסיס לקשרים ושותפויות בין ישראל ומדינות דוברות רוסית ולעיתים רבות נדרש תרגום של מסמכים מעברית לרוסית בכדי ליצור ולתחזק קשרים אלו. האפשרות לתרגם פותחת אופציות עסקיות רבות לאנשי עסקים ישראלים ורוסים הרוצים להתפתח וליצור קשרים עסקיים בין המדינות. כמו כן, היא מאפשרת ייעוץ, קידום והעברת מידע בתחומים רפואיים, משפטיים, אקדמאים. תרבותיים, שיווקיים ועוד. בנוסף, זהו פתרון שיכול לעזור לסטודנטים, תיירים וכאלה המתכננים לעבור מרוסיה לישראל או להפך, ליצור קשרים ולהסתדר במדינה. מעמדה של הרוסית כאחת השפות המדוברות ביותר בישראל וכן הקשרים הרבים בין ישראל לרוסיה, הופכים אותה לאחת השפות החשובות והמתורגמות ביותר. עם זאת, חשוב לציין כי לדוברי השפה הרוסית חשוב מאוד שהשימוש בשפה יהיה מדויק ובהתאם לכללי השפה, אחרת הדברים עלולים שלא להתקבל באופן רציני או להתפרש כזלזול, דבר שהופך את התרגום לרוסית לאתגר המצריך מיומנות והכרות עם השפה. המתרגמים מעברית לרוסית נדרשים לדבר בשתי השפות ברמת שפת אם, להיות בעלי אוצר מילים עשיר ובקיאים בכל דקויות וכללי השפה בכדי שיוכלו לתרגם מסמכים בצורה מדויקת ומקצועית. מסיבה זו, תרגום מסמכים מעברית לרוסית הינו הכרחי, מספק מענה לקהלים רבים ושונים ומאפשר יצירה ותחזוק של קשרים מחוץ למדינות ובתוכן. לכן, לפני שבוחרים את המתרגמים, חשוב לעשות בירור מעמיק ולוודא שהחברה מקצועית ובעלת ניסיון מוכח בתחום, זאת בכדי להבטיח שהתרגום יהיה מקצועי ושהתוכן והמסרים יועברו ויתקבלו בצורה הטובה והמדויקת ביותר.

 

תוכנה

490 בניית אתרים - סמל
בניית אתרים
מבית עשהאל דרייר בע"מ

בניית אתרי אינטרנט על תשתית וורדפרס, אתרים ברמה הגבוהה ביותר מתאימים לקידום במנועי החיפוש, מבית עשהאל דרייר מקדם אתרים מקצועי עם צוות שיודעים להבריג את האתרים שלכם במקום הראשון.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
מחפש את החברה שתבנה את האתר שאתה חולם עליו?
חייג עכשיו!