החשיבות שבחינוך – כך תלמדו את ילדכם לחסוך

קופה
תוכן העיניינים

בין אם אתם הורים לילדים בבית ספר יסודי, ובין אם אתם כבר הורים לנערים מתגברים, כדאי להתחיל ללמד את ילדכם לחסוך. ליכולת לחסוך כסף ישנם יתרונות פסיכולוגיים רבים התורמים להתפתחות המוחית, הרגשית והשכלית של הילד, אך גם חינוך הילד לחיסכון גדיל את הסיכויים  כמובן לכך שהעתיד הכלכלי שלו יהיה יציב ובטוח יותר.

 

חינוך לחיסכון – הרבה מעבר לחשבון עו"ש גדול יותר

ללמד את ילדנו לחסוך כסף זוהי יכולת חינוכית שכל אחד מאיתנו צריך לחשוב וללמוד כיצד הוא מבצע אותה על הצד הטוב ביותר עם ילדיו. כאשר הילד לומד להפריש מדמי הכיס שלו אל קופת החיסכון שקניתם לו, ולא להשתמש כעת בכל הכסף בכדי לקנות צעצוע חדש – הוא מחזק לעצמו את יכולת דחיית הסיפוקים, את תכונת האיפוק, ואת הידיעה כי אין צורך לסיים את כל הכסף שבארנק עכשו, רק מהסיבה שהוא נמצא שם. מעבר לכך, היכולת לחסוך כסף למטרה מסוימת כמו טיול משפחתי עתידי, קניית קישוטים לחדר או כל תחביב אחר של הילד – מפתחת אצלו את היכולת המוחית והקוגניטיבית של החשיבה לטווח הרחוק, תכנון של אירועים רחוקים יותר, וכן חשיבה על הדרך המיטבית ביותר להגיע אל עבר מטרה רצויה. כל אלו הם יכולות אשר ישפרו את התפקוד של הילד שלכם, בין אם בהווה ובין אם בעתיד, ויבטיחו לו הצלחה כלכלית, אך גם בתחומים רבים בחיים, כמו חיי הזוגיות או העבודה שלו. נוסף על כל אלו, חינוך לחיסכון מפתח את העצמאות של הילד – כאשר לילד יש קופת כספים משלו, הוא רשאי לבחור כיצד להשתמש בה ולהחליט בעצמו החלטות שונות.

 

חינוך לחיסכון: אז איך עושים את זה נכון?

כמו בכל משימה חינוכית שאנו ההורים מנסים לבצע, ייתכן כי יהיו טעויות, שהרי אתם בני אדם. עם זאת, נסו לחשוב יחד כהורים על האווירה החינוכית שתרצו ליצור בבית ביחס לתחומים שונים – כמו לימודים בבית הספר, חיי חברה, וגם התנהלות כלכלית. לאחר מכן, נסו לחשוב על דרכים אשר בעזרתן תוכלו להטמיע לילדים שלכם עקרונות אלו. בהקשר של חינוך כלכלי, תוכלו להיעזר במגזין חיסכון. תוכלו להתחיל מלקנות לכל אחד מהילדים שלכם קופת חיסכון, או אפילו לקשט אותה יחד איתכם, ולהסביר להם על החשיבות של התנהלות כלכלית נכונה. למדו אותם להפריש כסף לקופת החיסכון בכל פעם שהם מקבלים משכורת מהעבודה או בעת קבלת דמי כיס מסבא וסבתא, ועזרו להם לתכנן כיצד לחסוך כסף למען מטרה עתידית.

 

אל תפחדו לתת לילדים שלכם לטעות

אחד הקשיים היותר גדולים בחינוך ילדים, הוא לראות את הילד טועה ולא להעמיד אותו על טעותו, מחשש שיקרה לו נזק או דבר מה אחר שעלול לגרום לו להרגשה רעה. אך האמת היא שכדאי לחנך את הילדים שלכם לעצמאות כלכלית ולכך שיוכלו לסמוך על עצמם בבחירת הצעדים שיבחרו, בכל תחום, וגם בתחום הכספי – תצטרכו לתת להם לטעות בעצמם, משום שזוהי הדרך הטובה ביותר ללמוד. כמובן, אין הכוונה לעמוד מן הצד מבלי מעש כאשר הילד המתבגר שלכם החליט להשקיע את כל כספו בבורסה, אך אם הגיע לאזנכם כי ביתכם בת ה- 10 החליטה להוציא את כל השטרות שיש לה בארנק על טלפון נייד ורוד עם כיסוי פרווה – הניחו לה לעשות זאת, שכן רק כך היא תלמד להבא איך להתנהל נכון מבחינה כלכלית.

 

לסיכום

לסיכום, ללמד את הילדים לחסוך זוהי משימה שדרושים למענה הרבה נחישות, אורך רוח, ואמונה בילדים שלכם. אנו בטוחים כי תצליחו במשימה זו ותראו את ילדכם קוטפים את הפירות. בהצלחה!

מטבעות

 

490 בניית אתרים - סמל
בניית אתרים
מבית עשהאל דרייר בע"מ

בניית אתרי אינטרנט על תשתית וורדפרס, אתרים ברמה הגבוהה ביותר מתאימים לקידום במנועי החיפוש, מבית עשהאל דרייר מקדם אתרים מקצועי עם צוות שיודעים להבריג את האתרים שלכם במקום הראשון.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
מחפש את החברה שתבנה את האתר שאתה חולם עליו?
חייג עכשיו!
מדריכים דיגיטליים
המתנות הטובות ביותר לעובדים מרוחקים

ככל שעבודה מרחוק ממשיכה להיות פופולרית יותר, חשוב להראות את הערכתך לעובדים המרוחקים שלך. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי מתן מתנות שמראות שאתה

מגן
מדריכים דיגיטליים
הכירו את אפ-לינק

עסקים כיום דורשים משאבי מחשוב ושירותים הולכים וגדלים כדי לעמוד בקצב הדרישות של העולם המודרני; מניהול מסדי נתונים גדולים ועד שירותי אחסון בענן ומחשוב, עסקים