לקחו לי את הזכויות על האתר – איך ניתן להחזירן?

פסיקה משפטית
תוכן העיניינים

זכויות יוצרים על אתר מעוגנות בחוק הישראלי ועל כן אסור ולא חוקי לגנוב תוכן וחומר מתוך האתר שלכם.

במידה וזכויות אלה הופרו מה ניתן לעשות והאם יש דרך למנוע גניבת זכויות באינטרנט?

באופן כללי כל אחד רשאי להקים אתר אינטרנט בכל נושא שיבחר אך בפועל הוא כפוף לחוקי זכויות יוצרים. על כל שאלה או סוגיה משפטית בדבר זכויות יוצרים מומלץ לפנות לעורך דין אינטרנט אשר מתמחה בתחום ויוכל לסייע ליצירת אתר חוקי ולמנוע כמה שיותר סוגיות משפטיות עתידיות.

 

הקמת אתר

כדי שניתן יהיה לעלות אתר לאינטרנט ולאפשר לגולשים למצוא אותו באינטרנט יש להתאים לאתר כתובת מזהה אשר תהיה ייחודית לו. ישנן כתובות מזהות אשר משמשות ככתובות מזהות למסחר של חברה או עסק מסוים ועל כן אסור להשתמש בהן. במידה והתבצע שימוש בכתובת המזהה של האתר שלכם השימוש הוא בהכרח לא חוקי וניתן לתבוע את גונבי הכתובת המזהה ולסגור את האתר שלהם על כתובת מזהה זאת.

 

תקנון וחוזה

הקמת אתר לרוב לא מתבצעת על ידי אדם אחד שהוא בעל העסק אלא מתבצע שימוש בכישורים רבים כגון מעצב גרפי, כותב תוכן וכו'. בשל המעורבות של אנשים רבים בתהליך הקמת האתר חשוב לנסח חוזה אשר מגדיר של מי זכויות האתר, ללא חוזה זה האתר שייך על פי חוק למי שיצר אותו ולא בהכרח לבעל העסק אשר הזמין אתר זה ועושה בו שימוש קבוע כפלטפורמה לעסק.

מעבר לחוזה שעורך בעל העסק עם הגורמים המעורבים בהקמת האתר מומלץ גם לנסח תקנון לאתר אשר מוצג לכל הגולשים בו ומגדיר גם כן שימוש בתוכן האתר כדוגמת העתקת מידע או טקסטים מתוך האתר והגדרה ברורה וספציפית יותר של זכויות היוצרים של בעל העסק ובעלי האתר.

 

העתקת מידע

חוק זכויות יוצרים מעוגן בחוק הישראלי והוא מכיל בתוכו גם התייחסות להעתקה בתוך האינטרנט כדוגמת העתקה של תמונות מתוך אתר לאתר אחר והעתקה של מלל. גם במידה ואישרתם העתקה של חומר מתוך האתר שלכם אישור זה עדיין נמצא בתוך המסגרת החוקתית ולא ניתן להעתיק את החומר לכל אתר בכל עת אלא רק לפי החוזה שנכתב.

 

הפרת זכויות יוצרים

בכל מצב בו הופרו זכויות יוצרים על תוכן או תמונות מהאתר שלכם זכותכם לתבוע את המפר בעזרת עורך דין אשר מתמחה בתחום זה. במידה וזכויות היוצרים שלכם הופרו במסגרת האתר שלכם אל תשאירו את המצב כמות שהוא ופעלו כדי להשיג זכויותיכם בחזרה.

ההחלטה לפתוח ולהחזיק באתר אינטרנט כפופה לחוקי זכויות יוצרים ולכן עליכם לשמור ולוודא שאינכם עוברים על חוקים אלו. במקביל, ברשותכם לתבוע אנשים אשר לוקחים לכם זכויות אלה וגונבים חומר ותוכן מהאתר שלכם ללא רשות מפורשת בחוזה.

 

אנשי משפט

490 בניית אתרים - סמל
בניית אתרים
מבית עשהאל דרייר בע"מ

בניית אתרי אינטרנט על תשתית וורדפרס, אתרים ברמה הגבוהה ביותר מתאימים לקידום במנועי החיפוש, מבית עשהאל דרייר מקדם אתרים מקצועי עם צוות שיודעים להבריג את האתרים שלכם במקום הראשון.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
מחפש את החברה שתבנה את האתר שאתה חולם עליו?
חייג עכשיו!
כללי
אילו שלבים יחכו לכם בדרך לגיוס?

כולם מדברים על הקשיים של הטירונות או של יום הגיוס עצמו. לא מעט מדובר גם על הייאוש והעייפות של דמדומי השירות, של החודשים האחרונים לפני

8 טיפים להשגת משרת החלומות שלך!
כללי
8 טיפים להשגת משרת החלומות שלך!

בשוק העבודה המתפתח במהירות של ימינו, קבלת משרת החלומות שלך בתעשיית ההייטק יכולה להיות מאתגרת ומתגמלת כאחד. עם התקדמות הטכנולוגיה והביקוש ההולך וגובר לאנשי מקצוע

מתי ניתן לחלק מגני הוקרה
כללי
מתי ניתן לחלק מגני הוקרה

אם אתם מחפשים דרך להוקיר מישהו בצורה בלתי רגילה, מגן הוקרה זו הדרך הנכונה לעשות את זה. כאן נספר על המקרים שבהם מתאים להעניק מגן. 

ייעוץ עסקי
כללי
מה כוללים שירותי ייעוץ עסקי?

בנוף העסקי הדינמי והתחרותי של היום, ארגונים רבים זקוקים לעתים קרובות למומחיות חיצונית כדי לנווט בין האתגרים השונים, לשפר את התפעול של העסק ולהוביל אותו