איך לפתור תקלה רצינית במחשב נייד

משרד
תוכן העיניים

תקלות במחשב נייד יכולות להיות קלות, אך כשמדובר בתקלה רצינית האפשרות היא לרכוש מחשב חדש או למצוא טכנאי מקצועי שיצליח לפתור אותה.

המאמר יפרט כיצד לפתור תקלה רצינית במחשב הנייד.

 

אלו תקלות עלולות להיות במחשב הנייד?

תקלות רציניות במחשב עלולות להיגרם כתוצאה מבלאי או מגורמים חיצוניים שיאלצו אתכם להחליף את המחשב או לתקן את החלקים שניזוקו. למשל, כאשר נשפך קפה או נוזל אחר על המחשב נוצרת חלודה בלוח האם ועל מנת לתקן אותו צריך למצוא טכנאי מחשבים מקצועי ומנוסה. ככל שמחכים יותר כך לוח האם לא יהיה ניתן לתיקון ותאלצו להחליפו. קורה שהמחשב הנייד לעיתים נופל או מקבל מכה שהעוצמה שלה גורמת לנזק בלתי הפיך. בניית מחשב חזק מחומרים מסיביים עשויה למנוע נזקים בלתי הפיכים הגורמים לשברים או סדקים חיצוניים ופנימיים במחשב. גם תקלות בחלקי המחשב ניתנות לפתרון כמו החלפת דיסק קשיח, מגעים בחיבורים, תיקון הקונקטור של ה-USB וכד'. ביחד עם זאת כשמדובר במתח נמוך של ספק הכוח תאלצו במקרים רבים להחליפו. ההחלפה צריכה להיעשות בספק כוח המותאם לדגם המחשב שלכם ולכן טכנאי מחשבים אמין יוכל לסייע לכם. בין אם מדובר על טכנאי מחשבים בתל אביב ובין אם על טכנאי באזור אחר חשוב לקבל עליו המלצות ולתקן רק אצל טכנאי מוסמך.

 

כיצד טכנאי מחשבים יסייע לכם?

כאשר המחשב הנייד אינו עובד, המסך חשוך או במידה ויש להתקין תוכנה נגד וירוסים או ווינדוס חדש וכד' טכנאי מיומן יאתר את הבעיה מהר מאוד. הוא יבדוק אם התוכנה שהותקנה לכם חוקית, אם אין לכם וירוס במחשב, אם לא הצטבר אבק שגורם לתקלה, אם מדובר על החלפת חלק הכרחי, בעיית מגעים וכד'. לאחר איתור התקלה ותיקונה הוא גם יבדוק שהמחשב הנייד עובד בצורה יעילה ומהירה לפני שתקבלו אותו חזרה. בעבר היה לוקח זמן רב עד שהלקוחות היו מקבלים את המחשב הנייד חזרה לאחר תיקונו והיו נותרים ימים רבים ללא מחשב. כיום ישנם טכנאים המגיעים הביתה ומתקנים את המחשב בשניות או במידת הצורך עושים זאת במעבדה לאורך יום או יומיים.

 

תקלות שאפשר לתקן לבד

לעיתים ישנם מצבים בהם המחשב הנייד עובד באיטיות בשל עומס בקבצים ותוכנות. במקרה כזה אין צורך לקחת את המחשב לטכנאי אלא לפרמט אותו. הסרת תוכנות שאנחנו לא זקוקים להם יפתרו את בעיית העומס במקרים שלא רוצים לפרמט. אפשרות מהירה יותר היא לעשות שימוש בתוכנה חינמית להסרת תוכנות אוטומטית. את התוכנה מורידים לדיסק און קי ומריצים אותה באופן חיצוני, מסמנים מה שרוצים להסיר והתוכנה עושה את העבודה. גם קבצים כבדים ווירוסים מאטים את פעולת המחשב ולכן ניתן להסיר גם אותם באופן עצמאי או באמצעות תוכנה. אך עדיין מי שמתקשה גם בכך יכול בהחלט להסתייע בטכנאי מחשבים.

 

איש מתקן מחשב

490 בניית אתרים - סמל
בניית אתרים
מבית עשהאל דרייר בע"מ

בניית אתרי אינטרנט על תשתית וורדפרס, אתרים ברמה הגבוהה ביותר מתאימים לקידום במנועי החיפוש, מבית עשהאל דרייר מקדם אתרים מקצועי עם צוות שיודעים להבריג את האתרים שלכם במקום הראשון.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
מחפש את החברה שתבנה את האתר שאתה חולם עליו?
חייג עכשיו!
פתקים
מדריכים דיגיטליים
טרנד מדבקות השם החם באינטרנט

מדבקות השם באינטרנט הפכו כבר ממזמן לאופנתיות ויעילות יותר מהמדבקות הקונבנציונאליות והפשוטות לאור העובדה שיש להן יתרונות רבים – על כך במאמר הבא.   מדוע

לוגואים מצליחים
מדריכים דיגיטליים
איך למצוא אטרקציות למשפחות אונליין

בין אם יוצאים לטיול של מספר ימים ובין אם פשוט מחפשים שובר – שגרה ליום של הנאה משפחתית, ישנן המון אטרקציות משפחתיות. המגוון הוא רחב

אתר אופנה
מדריכים דיגיטליים
משמעויות של לוגו מקצועי באתרים

כשאומרים את המילה לוגו מיד מדמיינים את התפוח של חברת אפל,  את הצבעים של קוקה קולה, את שקיות הבגדים השחורות של זארה וכיוצא בזה. לוגו